ESLE GÜZENLİK TEKNOLOJİLERİ - ÜMİT BOZAN - MERSİNİlan Numarası : #1061

Türkiye / Mersin / Tarsus

İlan Numarası
#1061
Eklenme Tarihi
19 Şubat 2019

Esle Elektronik Güvenlik ve Otomasyon Sistemleri 19 yılı aşan hizmeti boyunca sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi, siz değerli müşterileri ile paylaşmanın heyecanını duyar.

Kurulduğu günden itibaren Elektronik ve Güvenlik konusunda hizmet veren uzman kadroya sahip olan şirketimiz ; 

Yangın İhbar, Kamera , Ip Kamera , Görüntülü diafon ,Alarm, Kayar Kapı ,Bariyer ,Otomatik Kepenk ,Sistem Odası , Turnike Sistemleri , Personel Takip , RFID Kontrol Çözümleri işini yapmaktadır. 

Hizmetlerimiz montaj sonrası destek verme ve Müşteri memnuniyeti ilkesini de kapsamaktadır.  Orta ölçekli bir işletme olmasına rağmen kurulduğu ilk andan itibaren kaliteye verdiği önem ve zoru başarma azmi sayesinde kısa sürede Elektronik Güvenlik sektöründe tanınmış ve bu ilkelerinden asla vazgeçmemiştir. 
Firmanın değişmez prensipleri daima kalite, hizmet, zamanında teslim ve uygun fiyat olmuştur. Hizmetlerimiz de başarı ve sürekliliğin teminatı      dürüstlük ve kalitedir prensibiyle çalışan Esle Güvenlik , gösterdiğiniz yakın ilgi ve desteğinizden ötürü teşekkür ederek sizlere bugün ve gelecekte hizmet vermeye devam edecektir.
Firmamız felsefesi fiyat ve kalite açısından güvenlik ve bina otomasyon sistemleri için en güvenilir ve tercih edilen sağlayıcı olmaya gayret etmektir.
Biz lüks bir yaşam alanı ya da ofis için son derece rekabetçi fiyatlarla  ve en iyi satış sonrası hizmet sunarak size üstün teknoloji getirmekte kararlıyız.


Esle Güvenlik ve Otomasyon Sistemleri

KAMERA & GÜVENLİK SİSTEMLERİ

1) Analog kamera sistemi:

Güvenlik kameralarının kutu ve kubbe olmak üzere 2 ana tipi vardır. Sistemi kurmak için her iki türü de kullanabilirsiniz. Ancak kutu tipi kameralar çok dikkat çektiğinden insanlar genelde kubbe tipi kameraları tercih etmektedir.Analog kamera sistemlerinde kameranın aldığı görüntü, bu kameraların bağlandığı kayıt cihazları tarafından resim dosyalarına çevrilerek kayıt edilir ve ağa (internete) gönderilir. Kameralar ve kayıt cihazı arasındaki bağlantı koaksiyel kablo ile yapılır.   

Bu sistemi anlatmak için örnek olarak 3+1 daireye kamera sistemi kurduğumuzu farzedeceğiz ve her odada 1 kamera var olduğunu düşüneceğiz. Zira apartman dairelerindeki odaları çekmek için 1 kamera yeterlidir. Ortalama 60-70° bakış açısına sahip olan güvenlik kameraları odaların büyük bir bölümünü görüntüleyebilmektedir. 

Seçeceğiniz kameralar odaların -genellikle- tavalanlarına sabitlenir. Bu kameralardan kayıt cihazını koyacağınız yere kablolamalar yapılır. Daha önce kamera sistemi tesisatı yoksa kablolamayı yapmak için kanal kullanılırak kablolar gizlenir. Bu kablolalar kayıt cihazının duracağı yere kadar gitmek zorundadır. Her kamera için ayrı bir kablo çekilir, zira bir kablodan sadece 1 kameranın sinyali iletilebilir.  Aşağıda kablolu analog kamera sistemi şemasını görebilirsiniz:

3+1 dairelerde sistemin kurulumu ortalama 1 gün sürmektedir. Uygun bağlantılar yapıldıktan sonra sisteminizi evdeki televizyonunuza bağlayarak odaları canlı izleyebilirsiniz. Evinize geldiğinizde evde bulunmadığınız zamanların kayıtlarını hızlı bir şekilde televizyonunuzdan izleyebilirsiniz. İlaveten ADSL modeminize bağlayarak dışarıdayken cep telefonunuzdan (iPhone ve Android Tabanlı), iş yerindeki bilgisayarınızdan veya tabletinizden de izleyebilirsiniz. Hem içeriden hem de dışarıdan kayıtları izlemeniz, yedek almanız herhangi bir olayda kanıt olarak kullanmanız mümkündür. 

2) Ağ Kamera Sistemi:

Ağ kameralarının da kutu ve kubbe olmak üzere 2 ana tipi vardır. Ağ kamera sistemlerinde kameranın aldığı görüntü, kamera içerisinde resim dosyalarına çevrilerek ağa (internete) gönderilir veya kendi içlerine yerleştirilecek bellek kartlarına kayıt edilebilir. Kameraları bir kayıt cihazına kaydetmek üzere bir sistem tasarlanmışsa arasındaki bağlantı UTP kablo ile yapılır. Birden çok kameranın olduğu sistemlerde kayıt cihazlarına bağlantı yapabilmek için ağ anahtarları kullanılır. Ağ kameraları dahili kablosuz ağ adaptörleri de içerebildiğinden bu cihazların aldığı görüntülerin iletilmesinde kablosuz ağ teknolojisi de kullanılabilir.

3+1 dairemizdeki örnekle devam ederek her odada 1 kamera var olduğunu düşüneceğiz. Ortalama ağ kameraları 60~120° arasında bakış açısına sahiptirler. Ağ kameraları odaların büyük bir bölümünü görüntüleyebilmektedir. İlaveten analog kameralarda görüntüler en fazla 960x576 piksel (0,55 Megapiksel) kaydedilebilirken ağ kameralarında megapiksel ölçekte HD görüntüler elde edilebilir. En çok kullanılan çözünürlükler 1,3 / 2 / 3 Megapikseldir.  

Seçeceğiniz kameralar odaların -genellikle- tavalanlarına sabitlenir. Bu kameralardan kayıt cihazını koyacağınız yere kablolamalar yapılır (eğer kablosuz bir sistem yapılıyorsa kameradan en yakın elektrik prizine kablolama yapılır).  Daha önce kamera sistemi tesisatı yoksa kablolamayı yapmak için kanal kullanılırak kablolar gizlenir. Aşağıda kablosuz ağ kamera sistemi şemasını görebilirsiniz:

Ağ kameraları aldığı görüntüyü kendi içinde resimlere çevirdiğinden içerisine yerleştirilecek olan SD bellek kartlarına kayıt yapabilirken ağa bağlanacak bir ağ video kayıt cihazı veya nas gibi depolama ürünü üzerine görüntüleri kaydedebilir. Genellikle ağ video kayıt cihazları bir ekran çıkışına sahip olmadığından görüntüler bilgisayarlar vasıtasıyla izlenebilir.

ALARM & YANGIN SİSTEMLERİ

Yangın algılama ve alarm sistemleri her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerde çıkabilecek yangınları daha başlangıç aşamasında tespit etmek, binada yaşayanları bu durumdan haberdar etmek, gerekli güvenlik birimlerine ve itfaiyeye haber vermek amacıyla kurulan hem can hem de mal korumaya yönelik sistemlerdir. Bütün güvenlik sistemleri önemli olmasına rağmen yangının bir binaya ve yaşayanlarına verebileceği zararlar düşünüldüğünde yangın algılamanın gerekliliği daha net anlaşılabilir.

Yangın algılama sistemleri, yürürlükteki yangından korunma yönetmeliklerine ve ilgili standartlara uygun olarak tasarlanmaktadır. Binalarda farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek çok çeşitli uygulamalar yapılabilmektedir. Günümüzdeki teknolojik yapılaşmada yüksek binalar, fabrikalar, iş merkezleri, hastaneler ve insanların yoğun olarak bulunduğu binalarda yangın algılama sistemleri ile diğer güvenlik ve kontrol sistemleri arasında entegrasyon ihtiyacı ve seviyesi her geçen gün artmaktadır.

Binalarınızın tipi, kullanım amacı, büyüklüğü ve mimari yapısı sizin için önereceğimiz sistem için belirleyici olacaktır.

 1. Farklı kullanım amacına sahip binalar için Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliği ve yönetmeliğin atıfta bulunduğu standartlarda uyulması gereken özel şartlar bulunmaktadır. Bununla birlikte binalarınız yurt dışında ise, uyulması gereken daha farklı standartlar bulunabilir.
 2. Sistem tasarımında Türkiye'de TSE'nin kabul ettiği EN54-14 ve diğer ülkelerde NFPA, EN, VDS gibi farklı standartlar kullanılmaktadır. Ayrıca, kullanılacak ürünlerde çeşitli sertifikasyonlar talep edilmektedir. (UL, LPCB, GOST vs.) Dolayısı ile, önerilecek sistem ve ürünlerinin sizin için en doğru şekilde seçilmiş olması gerekmektedir.
 3. Yangın algılama sisteminin yönetmeliklere ve standartlara uygun olarak tasarlanması ve ihtiyaca en uygun sistemin kullanılması binalarınızdaki can ve mal güvenliğinin sağlanması ve yasal sorumluluklarınız açısından hayati bir önemdedir.

Dünyanın önde gelen üreticileriyle kurduğumuz çözüm ortaklıkları ve 35 yılı aşan deneyimimiz sayesinde, sistemlerinizi sizin için en uygun yazılım ve donanımı kullanarak tasarlıyor ve kuruyoruz.

Yangın güvenliği gereksinimleriniz ve diğer bina kontrol sistemleriyle entegrasyon düzeyi, sizin için kuracağımız sistemi belirlememizde rol oynar.

Yangın algılama ve alarm sisteminiz için Esle'ye başvurduğunuzda sizin için en uygun sistemi uygulayabilmek için bir dizi tespit ve değerlendirme çalışması yapıyoruz.

 1. Yönetmelikler, standartlar ve özel gereksinimleriniz için tesisiniz ve işletmeniz analiz edilerek kapsamlı bir mühendislik çalışması yürütülür.
 2. Uygulamak istediğiniz yangın güvenliği tedbirleri görüşülür ve yangın algılama ve alarm sisteminin binanızdaki CCTV, acil anons ve seslendirme, geçiş kontrol ve bina otomasyonu ve asansör sistemleri ile entegrasyon gerekliliği ve bunun düzeyi belirlenir.
 3. Yangın alarm senaryoları tartışılarak can ve mal emniyeti ile yasal gereksinimler açısından bir çelişki olup olmadığı araştırılır ve varsa bu çelişkileri giderecek çözümler bulunur.
 4. Geleceğe dönük genişleme ihtiyaçları da değerlendirilerek, malzeme ve tesisat maliyetleri ile birlikte sistem seçenekleri sunulur.
 5. Çözümde karar kılındığında, uygulama projeleri hazırlanır, montaj ve programlama tamamlanarak güvenlik ve sistem işletme personeliniz eğitilir ve sistem teslim edilir.
 6. Başlangıç aşamasında mühendislerimiz sistemin çalışmasını süpervize ederek, sistem operatörlerinin eğitim eksikleri varsa tamamlarlar ve gerek duyulduğu takdirde küçük programlama ayarlarını gerçekleştirirler.

Sistemleriniz işletmeye alındıktan sonra da bakım ve servis gereksinimleriniz için teknik servis ekiplerimiz emrinizdedir.

Geniş bir yangın algılama ve alarm sistemi ürün ailesini destekliyoruz.

Komple anahtar teslimi çözümler sağlamak amacıyla ürünlerimiz arasında temel yangın algılama sistemi ürünleri yanı sıra ihtiyaca göre yüksek hassasiyete sahip aktif duman algılama cihazları, aktif gaz algılama cihazları, motorlu ve motorsuz ışın tipi duman dedektörleri, gaz algılama ve kontrol üniteleri, SCADA ve bina yönetim sistemi arayüz üniteleri, fiber-optik sıcaklık algılama üniteleri ve benzeri algılama ve kontrol donanımını ürün ailemizde bulunduruyoruz.

 • Analog sistemler
 • İnteraktif algoritma tabanlı sistemler
 • Aktif hava emmeli çok hassas duman algılama sistemleri
 • Aktif hava emmeli gaz algılama sistemleri
 • İhtiyaca özel ışın tipi duman dedektörleri
 • Alev ve kıvılcım dedektörleri
 • Kablo tipi sıcaklık algılama sistemleri
 • Fiber-optik sıcaklık algılama sistemleri
 • 160.000 adresli noktaya kadar genişleyebilen kontrol paneli ağı
 • Panel içinde entegre itfaiyeci telefonu kontrol ünitesi ve saha telefonları
 • Panel içinde entegre acil anons amplifikatörleri ve ses kontrol ünitesi
 • Kullanıcı grafik izleme ve kontrol yazılımları
 • 4 boyutlu dedektörler
 • Çeşitli hava şartlarına dayanıklı özel algılama üniteleri
 • Patlama riski olan bölgelere özel ex-proof veya kendinden emniyetli cihazlar
 • İhtiyaca göre farklı büyüklükte ve yeterlilikte paneller
 • Entegrasyon arayüz üniteleri
 • İhtiyaca özel gaz algılama dedektörleri

Akıllı ev nedir?

     Akıllı ev, güvenli ve konforlu yaşam demek...

Markalı konut projeleriyle birlikte her geçen gün daha da çok tercih edilen akıllı evler, yaşam alanlarında konforu artırıyor. Peki akıllı ev nedir? Teknolojinin daha donanımlı bir ev hayatı için kullanıldığı akıllı evlerin sağladığı avantajlar neler?

Akıllı ev, konforlu yaşam!

Evinizde yaşamınızı sürdürürken günlük rutinlerinize dair tüm ihtiyaçlarınızın tek bir merkezden kontrol edildiği evler “akıllı ev” olarak tanımlanıyor. Aydınlatmadan ısınmaya, elektronik eşyalardan perdelerin açılıp kapanmasına kadar her şeyi tek elden yönetebiliyorsunuz. Yapmanız gereken, akıllı ev senaryonuzu oluşturmak ve yönetmek.

 

 

Akıllı evin faydaları 

Akıllı ev sistemlerine her zaman, dilediğiniz yerden erişebiliyor, kurduğunuz senaryoyu uzaktan da kontrol edebiliyorsunuz. Kontrol etmek için ihtiyacınız olan bir bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon.

Konforlu bir yaşamı sunan akıllı evlerde, aynı zamanda enerji tasarrufu sağlanıyor. Daha da önemlisi evinizin güvenliği endişe alanınız dışına çıkıyor. Hırsızlık, gaz kaçağı, deprem gibi durumlarda akıllı evler öncesinde farkına varıyor ve tedbir alıyor. 

 

 

 

Görüntülü Diyafon Sistemleri

Görüntülü Diafon Sistemleri apartman ve sitelere yönelik uygulamaları yapılan sesli ve görüntülü konuşma sağlayan bina diafon sistemlerinin genel bir adıdır. Görüntülü Diafon Sistemleri özellikle apartman ve sitelere yönelik uygulanmaktadır. Bunun yanısıara bireysel olarak villa ve işyerleri için uygulanan ürünlerde mevcuttur. Ofis ve işyerlerinde güvenliğin sağlanması ve ofis içinden gelen kişinin tespiti için kullanılmaktadır.

Günümüzde inşaat projelerinin genelinde Görüntülü Diafon Sistemleri tercih edilmektedir. Özellikle site ve toplu alanlarda bulunan konutlarda tercih edilen görüntülü diafon sistemleri sosyal tesislerle görüşebilme, güvenlik ile görüşebilme ve daireler arası görüşme özellikleriyle inşaat sektöründe tercih edilen ürünler arasındadır.

Görüntülü diafon sistemleri ekran boyutları ve ürün özelliklerine göre fiyat farklılığı bulunmaktadır. Görüntülü diafon konuşma sistemlerinde 2,5” ekran boyutundan 7”ekran boyutuna göre farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra daireler arası görüşme, bloklar arası, güvenlik ile görüşme vb. sosyal tesislerle görüşme sağlanabilmektedir.

Görüntülü diafon sistemleri daire içi monitörler, zil paneli, güç kaynakları gibi birçok unsurun beraber çalışması ile görüşme ve konuşma yapılabilmektedir.

Görüntülü diafon sistemi hakkında geniş ve detaylı bilgi fiyat ve fiyatları hakkında firmamızdan bilgi alabilir, apartman ve sitelere yönelik çözümlerimiz için ücretsiz keşif talebinde bulunabilirsiniz.

MERKEZİ UYDU SİSTEMLERİ

 

Merkezi sitem nedir? 
Kullanıcların bir noktadan yapılan yayınları izlemesidir. Kaç çeşit merkezi sistem vardır?

Merkezi sitem 2 çeşittir ;

1.Headent Sistemi 
2.Receiverli sistem 


Receiverli Merkezi sistem nedir? Nerelerde ihtiyaç duyulur? 

Receiverli merkezi istem Apartmanlarında veya birden fazla kişinin ikamet ettiği yerlerde çatılarda veya balkonlarda çanak kirliliği olmasın bir çanakla gelen yayınları paylaşılması için gerekli bir sistemdir.

Ağağıdaki resimde 12 daire ve 3 çanaklı Merkezi Uydu Sisteminin genel baglantı şeması verilmiştir.Bu şekilde çatıya kurulacak 2 yada 3 çanakla herdaire 2 uydu yada 3 uydu izlemesi mumkundur.

                                                                                                          

Örnek: 2 çanaklı sistemde Türksat Hotbirt uydularını her receiverden izleyebilirsiniz. 
3 çanaklı sistemde Türksat Hotbirt ve Dijiturk İzlenebilir.Dijiturk uydu alıcısı olanlar aynı sekilde Multiswitch uzerinden izlemeye devam ederler.Normal uydu alıcı olanlanlar , , Next  Nextstar - Tekniksat - Baff - Astracom - Headend (SMATV), Dsmart vs Turksat ve Hotbirt üzerinde 2000 civarında kanal izlerler.Buradaki uydular gerekirse değiştirilebilir. 

Multiswich sisteminde çanaklar kurulur 1 veya 2 çanak max 2 çanak çanaklara quadro lnb takılır bu lnb lerde 4 çıkış vardır 1 alt bant V, 2 alt bant H, 3 üst bant V, üst bant H olarak yayınlar alınır Multiswich te de aynı giriş yerleri vardır ve hatasın yerlerine bağlanır Tüm dairelerden gelecek kesintisiz ve bağımsız kablolar bu Multiswich çıkışlarına bağlanır ve evlerdeki Receiver ler diseqc ayarları Tone Burst olarak A ve B olarak ayarlanır. 

Multiswich te A giriş ve B giriş vardır A girişe hangi uydu bağlandı ise Receiverdede ona göre ayarlanmalıdır bu şekilde bir veya iki çanak apartmanlarınıza koyarak Multiswichli Merkezi Uydu Sistemi kullanarak binlerce kanal izlemek mümkün olduğu bigi çatınızdaki ve balkonlardaki çanak kirliliğinden kurtulmuş olursunuz. 
Headent Merkezi sistemi nedir? Nerelerde ihtiyaç duyulur?
Headent merkezi sistem Sitelerde, Otellerde Çok kullanıcıların olduğu heryerde kullanılan bir sistemdir. Headent sistemi bir merkeze kurulur.Headent sistemde kanallar sınırlıdır istenilen kanallar kullanıcıları tarafından seçilir sistem kurulur ve bu merkezden tek kablo üzerinden kullanıcılarına bölünerek verilir kullanıcılar evlerinde bağımsız olarak birden fazla TV izleyebilirler.
Headent Sistem merkezinde nekadar kanal varsa her kanal için bir Receiver var anlamına gelir ve TV tünerlerinde S 04 den S41 ve VHF III 5 de 12 bantlar arasında yayın gönderilir evlerde kabloyu direk TV ye takarak seyretme imkanı verir.Sistem birkere kurulduktan sonra istediğiniz kadar aboneye yayın verebilirsiniz bu merkezden sonra yayın zayıfladığı yerde Yükseltici ile güçlendirerek devam edebilirsiniz.

OTOMATİK KAPI VE BARİYER SİSTEMLERİ

Bariyer Sistemi Nedir?

Çeşitli alanlarda araç ya da personel giriş çıkışlarını kontrol altına almak, bina girişlerinde kontrol noktası oluşturmak, araç parkını engellemek amacıyla kullanılan otomatik bariyer sistemleri günlük hayatımızda en sık olarak otopark girişlerinde otomatik kollu otopark bariyer sistemleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bariyer Çeşitleri

Otomatik Kollu Bariyer

Otomatik otopark bariyer uygulamaları elektrik motorlu bir kol sisteminin bağlı olduğu yazılımın kollu bariyer sistemi içerisinde bulunan mikroçipe gönderdiği komutlar ile çalışan sistemlerdir. Gelişmiş kontrol elektroniği sayesinde uzaktan kumanda, buton kontrolü, kart okuyucu elektronikleri ( Manyetik, Proximity, Mifare, KGS, OGS ) ve her türlü Access geçiş kontrol sistemi ile kontrol edilebilmektedir. Emniyet fotoseli ve manyetik loop dedektörü bağlantısı mümkün olmakla birlikte araç geçtikten sonra bariyer otomatik kapanma sistemi ile zaman ayarlı olarak kapatılabilmektedir. Ayrıca elektrik kesintilerinde bariyer kolunun manuel kullanımı mekanik olarak mümkündür.

Mantar Bariyer

Yoğun güvenlik gerektiren yerlerde kullanımı gerçekleştirilenmantar bariyer sistemleri yayalaştırılmış caddelerde, alışveriş merkezlerinde, tesis girişlerinde, bina giriş kapıları vb. yerlerde kullanılan sistemlerdir. Mantar bariyerler, hidrolik ve pnömatik mantar bariyer olmak üzere iki çeşittir. Bu bariyer sistemi, uzaktan kumanda, plaka okuma, kartlı geçiş, buton vb. geçiş sistemi ile çalışabilecek şekilde üretilebilmektedir. Mantar bariyer sistemleri aynı zamanda istenilen çap ve yüksekliğe göre de üretilmektedir.

Road Blocker

Üst düzey bir güvenlik ihtiyacı olan iş merkezi, resmi kuruluşlar, AVM’ler, diplomatik binalar vb. yerlerde üstün geçiş güvenliği ve kontrolünü sağlamak için özel olarak tasarlanmışlardır. Sistem sadece araç çarpmalarına dayanıklı bir kasa olarak tasarlanmamış aynı zamanda sistemle ilgili tüm aksamlar da gerçekleşebilecek saldırılara karşı güçlendirilmiştir. Hidrolik çalışma sistemi sayesinde Arma Blocker Sistemi en yoğun yerlerde bile kesintisiz çalışmaktadır.

Otomatik Kapı

Otomatik kapı bir çok insan tarafından sanayi devriminin sonuçlarından biri olarak bilinir. Gerçek öyle değildir. Sanayi devrimi, sonrası elektrik ve elektroniğin dev atılımları, otomatik kapı da muazzam teknik gelişmeye yol açmıştır. Fakat ilk kullanımı ve tarihsel serüveni çok daha eskilere dayanır.

Otomatik Kapı Hakkında

otomatik kapıYunanlı büyük bilgin Heron tarihte bilinen ilk otomatik kapıyı Roma imparatorluğu döneminde Mısır’ın İskenderiye şehrinde milattan sonra birinci yüzyılda inşa etmiştir. İlk ayak sensörü ile harekete geçen kapı ise imparator Yang of Sui zamanında saraydaki kraliyet kütüphanesinde Çin’de milattan sonra 604-618 yılları arasında yapıldığı düşünülmektedir.

Otomatik Kapı Nedir?

Otomatik kapı; kendisine birisi yaklaştığı zaman adından da anlaşıldığı üzere otomatik açılabilen kapılardır. Otomatik kapı açılıp kapanabilen giriş ve çıkışa müsaade eden bir yapı elemanıdır. Bazı kapı modelleri de bir düğmeye basılarak açılabilmekte olup bunlar daha çok ticari işletmelerde son derece faydalı bir şekilde kullanılmaktadır.

Otomatik kapının açılıp kapanmasını yaylarla veya elektrik gücü ile sağlanmaktadır.

Otomatik Kapı Çalışma Prensibi

Kapının açılmasını sağlayan çeşitli yöntemler vardır. Bunlardan birincisi bir sensör yaklaşanı algılar ve kapı açılır. Bu otomatik kapı sensörlerin de değişik çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan birincisi basınç sensörüdür.

Birisi üzerine bastığı veya durduğu zaman tepki verir ve kapının açılması sağlanır.

Bir diğeri kızılötesi görünmeyen ışıklardan bir perde oluşturulur ve birisi buradan geçtiği zaman ışıkların kesintiye uğraması ile sensör devreye girer ve kapı açılır. Bir diğer hareket sensörüde düşük mikrodalgalar yayan bir radar tarafından algılanır. Başka bir kullanımı da garaj kapılarında kullanılan tarzda uzaktan kumanda ile çalıştırılan veya bir aracın içine monte edilen sensörlerdir.

Kapının açılmasını sağlayan bir diğer yöntem de bir düğme veya manyetik kartın okutulmasıdır. Güç destekli olan modeller de klasik kapılar gibi itme ve çekme eylemini insanların yerine bir makinenin yapması prensibi ile çalışmaktadır.

Otomatik Kapı Sistemleri

Otomatik kapı sistemlerinin çeşitli varyasyonları vardır. Bunlar sağa ve sola duvarın içine giriyormuş gibi olan modeli, klasik kapılar gibi bulunduğu terin içirişine ve dışarısına doğru açılan modeli bir de bulunduğu konumda yukarı ve aşağı doğru açılıp kapanabilen modelleri vardır.

Otomatik kapı sistemleri yaklaştığınızda sizi algılayabilecek bir sensörle donatılmış olup bu sensörün hassaslık derecesi ayarlanabilmektedir.

Otomatik kapıların çalışabilmesi için elektrik enerjisi gereklidir. Pek çok otomatik kapı bir elektrik kesintisinde veya bir arıza durumunda manuel çalışmasını sağlayan bir sistemi bulunmaktadır.

Otomatik kapılar ayrıca geçiş esnasında kapının arasında birinin durmasına ve ya bir şeyin kalmasına karşı da güvenlik sensörleri ile donatılmışlardır. Bu güvenlik sensörünün amacı kapının açılıp kapanma yolu üzerinde bir engel olduğunu algılayarak kapının açılmasını veya kapanmasını yavaşlatarak çarpışma şiddetini azaltmaya yardımcı olur. Bu güvenlik önlemleri otomatik kapının değişik durumlarda güvenliğin sağlanmasını sağlar.

Otomatik Kapı Avantajları

Tekerlekli sandalyede olan veya eli kolu olmayan engelli insanlar için otomatik kapı büyük bir kullanım kolaylığı sunmaktadır. Klasik kapıların bu insanlar için büyük bir engel oluşturduğu açmasının imkânsız olduğu bu durumlarda otomatik kapılar büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Özellikle kamu binalarında kullanılması çok önemli ve gereklidir.

Hastaneler ve bilimsel laboratuvarlarda otomatik kapılar sürekli kapalı oldukları için güvenli bir kullanım sunarlar. İnsanların istedikleri gibi giriş çıkışlarına izin verilmeyen bölgelerde örneğin ameliyathane, acil servis gibi yerlerde kullanılması oldukça pratik olmaktadır.

Otomatik kapı depolar gibi insanların elleri dolu olarak giriş çıkış yaptığı yerlerde de kullanımı büyük kolaylık sağlamaktadır.
 

GÜVENLİK & X-RAY SİSTEMLERİ

Çalışma Günleri

Pazartesi
Salı
Çarşamba
Perşembe
Cuma
Cumartesi
Pazar
İlan Etiketleri : esle güvenlik sistemi,GÜVENLİK SİSTEMLERİ,GÜVENLİK KAMERASI,güvenlik kamerası seti,bariyer sistemi,otomatik bariyer sistemi,mantar bariyer sistemi,blok rider,blok bariyer,siny
ilanet.net, tüm kullanıcılar için tam bir alışveriş güvenliği sağlamayı amaç edinmiştir.

Siz de kendi güvenliğiniz ve diğer kullanıcıların daha sağlıklı alışveriş yapabilmeleri için, satın almak istediğiniz ürünü teslim almadan ön ödeme yapmamaya özen gösteriniz.