CANON 6D BODY - PİKOLO FİLM KALİTESİYLE ...İlan Numarası : #1015

5.500,00 TL

Türkiye / Ankara / Etimesgut

İlan Numarası
#1015
Eklenme Tarihi
05 Şubat 2019
Optik Zoom
0
Makro Çekim (mm)
0
Renk
Siyah
Türü
Standart
Çözünürlük (MP)
20 - 21
Vizör
Optik (Aynalı)
Kimden
Mağazadan
Durumu
Sıfır

CANON 6D BODY İNCELEMESİ VE TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Canon, fotoğraf dünyasının öncüsü olmaya devam ediyor. Full Frame DSLR modellerinin girişi sayabileceğimi bir sınıfın oluşmasında etkili olan Canon, Sınıfının gözdesi ve öncüsü olmasıyla da bir adım öne çıkıyor. Yüksek ISO performansı ile birçok üst sınıf kullanıcısının da dikkatini çekmesi ve dahili Wi-Fi gibi özelliklerinin olması ile tercih sebebi olan özellikleri barındırıyor. Canon 6D’yi diğer DSLR modellerinden ayıran belirgin özellikleri ve yüksek ISO başarımının dışında büyük CMOS Sensör ile DIGIC 5+ işlemcisiyle de yüksek performans sergilemesi sağlanmış.

Canon 6D ile yeni bir sınıfın başlangıcını gerçekleştirirken Orta sınıf DSLR modellerinin önüne geçerken diğer Full Frame Profesyonel DSLR modellerinin de sunduklarından aşağı kalmıyor.

canon 6d

Hayallerinizin Bir Adım Ötesine Geçin

Canon Üst sınıf DSLR modelleri ile APS-C modelleri arasındaki uçurumu kaldırdı. Giriş seviyesi Full Frame DSLR diye konumlandırabileceğimiz Canon 6D, yüksek kalite fotoğraf performansa sahip 20,2MP CMOS Sensörü, DIGIC 5+ Görüntü İşlemcisi ve sensör ve işlemcinin müthiş uyumu; 102400 ISO Hassasiyetinde çekim yapabilmesi ile Üs sınıftan özellik olarak farksız fakat daha kompakt yapıya sahip bir fotoğraf makinesi olarak karşımıza çıkıyor.

canon 6d

TASARIM VE GÖVDE YAPISI

Canon giriş seviyesi DSLR gövdelerinde kullandığı kaliteli malzemeyi üst sınıflarında magnezyum alaşım kullanarak daha da sağlamlaştırıyor. Canon EOS 6D ile sadece Magnezyum alaşım kullanmak yerine ön yapısında magnezyum kullanmayı tercih etmiş. Bu durum Canon 6D’nin hem hafif hem de daha sağlam olmasını sağlarken zor koşullarda 6D’nin mükemmel performansını desteklemiş.

Gövde tasarımında 5D Mark III ten daha küçük 70D ile benzer tasarıma sahip olması ise taşınabilirliği artırırken el ile tutuşun sağlamlaşmasını sağlamış. Canon 6D’nin tuş yerleşimi ise klasik Canon çizgilerini yansıtırken işlevselliğin artması yönünde adımlar atılmış.

canon

Dahili Wi-Fi Özelliği ve GPS

Canon gelişen fotoğraf pazarında daha sağlam yer almak için birçok özelliği tek makineye sığdırmayı başarmış. Dahili Wi-Fi özelliği ile tablet ya da smartphone’dan kontrol imkanı sağlanırken manuel arların yapılması ve fotoğraf aktarımı konusunda da artı bir özellik ile kullanıcılarına sunmuş.

Dahili GPS ile Canon 6D, fotoğraflarınızı nerede çektiğinizi unutsanız dahi bunu size hatırlatmayı başarıyor. Konum bilgisi eklemek seyahatleriniz sırasında oldukça etkili bir iş çıkarırken 6D’yi sosyal ortamlarda oldukça kullanışlı hale getiriyor.

20.2 Megapiksel Full Frame CMOS Sensör Yapısı

Yeni geliştirilen CMOS sensörü ile Canon EOS 6D, oldukça kaliteli ve yüksek çözünürlükte fotoğraf çekimine imkan tanıyor. A2 boyutundaki baskılarda bile etkili bir performans sergileyen Canon 6D, ışığın yetersiz olduğu durumlarda da oldukça iyi sonuçlar ortaya çıkarıyor. Yüksek ISO başarımını DIGIC 5+ Görüntü İşlemcisi ile mükemmel bir uyum yakalayan sensörü, Canon 6D’de bir bütünde karşımıza çıkıyor.

canon
canon

DIGIC 5+ Görüntü İşlemcisi

Üst sınıf Full Frame cihazlarda yer alan görüntü işlemcisine sahip Canon EOS 6D, yüksek ISO başarımı ile tüm fotoğraf severleri kendine hayran bırakıyor. Özellikle yüksek ISO değerlerinde grensiz ve net bir fotoğraf elde etmenizi sağlan 6D, ISO değerini artırma çekinceleri olanlar için mükemmel bir seçenek oluyor. RAW ya da Jpeg performansında bir farklılık oluşmazken her değerde kaliteyi yakalamanız sağlanmış.

3.0″ Clear View II LCD Ekranı

Canon, 6D modelinde birçok modelde olduğu gibi 3.0” bir LCD ekran kullanmayı tercih etmiş. 1.040.000 pikselden oluşan ve 7.6cm LCD ekran, yaklaşık olarak 160° lik bir görüş açısına sahip. Özellikle Live View yani canlı ön izleme modundayken ya da video çekiyorken daha düşük parlama yaptığı ve diğer markadaki muadillerinden kendini ayırdığı gözlemlenmiş. Dahili elektronik terazisi sayesinde ufuk çizgisini doğru ayarlamanız sağlanırken düşük enerji tüketimi sayesinde pil bitim süresinin uzun olması sağlanmış.

canon
canon

Kararlı ve Hızlı Netleme

Canon 6D hızlı ve doğru netleme için tamamen yenilenmiş 11 noktalı odaklama sistemine sahiptir. Düşük ışık koşullarında daha iyi performans ve odaklanabilmek için orta odak noktası EV -3 duyarlılığına kadar çekimler yapabiliyor. Merkezindeki çapraz tip AF noktası netlemenin zorlaştığı durumlarda bile etkileyici performansını kullanıcısına sunuyor.

Saniyede 4.5fps

Canon 6D Tam Kare sensöre sahip DSLR makineler içerisinde yüksek performans sunan gövdelerden birisi. Saniyede 4.5 fps çekim hızına ulaşan Canon 6D, hız konusunda da kullanıcısını yalnız bırakmıyor.

canon 6d
canon

Dahili HDR Modu

Canon 6D, Dahili HDR modu sayesinde yüksek dinamik aralığa sahip fotoğraflar çekmenizi kolaylaştırıyor. Özellikle sert ışıkta ya da karanlık ortamlarda alacağınız dinamik aralığın kat be kat üzerine çıkmanız sağlanırken daha pürüzsüz ve net bir performans almak kolaylaşmış.

Çoklu Pozlama

Birden fazla fotoğrafın üst üste çekilmesini sağlayan bu sistem Analog döneme ait bir özelliğin Dijital makinelere girmesini sağladı. Gölgeler ve vurguların bütünleşik olarak bir fotoğrafta birden fazla fotoğrafa dair izler bulmanızı sağlayan çoklu pozlama yaratıcılığınızın artması konusunda en büyük avantajı sağlıyor.

Birden fazla fotoğrafın üst üste çekilmesini sağlayan bu sistem Analog döneme ait bir özelliğin Dijital makinelere girmesini sağladı. Gölgeler ve vurguların bütünleşik olarak bir fotoğrafta birden fazla fotoğrafa dair izler bulmanızı sağlayan çoklu pozlama yaratıcılığınızın artması konusunda en büyük avantajı sağlıyor.

canon 70d

iFCL 63-Zone Çift Katmanlı Ölçüm Sensörü

Canon EOS 6D, 63 noktalı ve Çift katmanlı ölçüm sistemine sahip bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Vurgular ve Gölgelerdeki detayların alınması konusunda Genel Ölçüm Pozlama kullanılabilirken Nokta ve Merkez Ağırlıklı ölçüm de kullanabiliyorsunuz. Dinamik aralığın doğru değerlerde yansımasını sağlayan Ölçüm sensörü Canon EOS 6D ile mükemmel bir uyum ile kullanıcılarına sunulmuş.

Full HD Video Performansı

Canon 6D ile Full HD yani 1080p çözünürlükte videolar çekebilirken 1080p’de 30fps; 720p’de 60fps çekim yapma imkanına sahip oluyorsunuz.

OTOMATİK AKILLI SAHNE VE ÖZEL SAHNE MODLARI

Otomatik Akıllı Sahne Modu mümkün olabilecek en iyi pozlamayı seçer. Picture style, otomatik pozlama, otomatik beyaz ayarı ve otomatik akıllı sahne modu sahnenizi analiz eder. Makinenizin tripoda bağlı olup olmadığını, çekmek istediğiniz sahnedeki insan sayısını, ortam ışığını, hareket eden obje olup olmadığına göre en iyi pozlama değerlerini seçip sizin en iyi görüntüyü yakalamanızı sağlar.

Özel Sahne Modları ise zorlu ışık koşullarında sizlere çok yardımcı olacak, çekilen görüntüleri geliştirecek bir sistemdir. Dramatik sonuçlar yakalayabileceğiniz günbatımı fotoğraflarını çekmek sizin için artık daha kolay olacaktır. Elde Gece Çekim Modu sayesinde makineniz, ışığın az olmasına rağmen olabildiğince yüksek örtücü hızları seçecektir. Böylelikle makine elinizin titreşimini algılamadan çekim yapabilecektir. Arka Işık Kontrolü HDR modu ise tersten aydınlatılmış nesnelerin çekimini sizler için çok kolaylaştırıyor. 3 farklı pozlama değerinde fotoğraf çekip tek bir görüntüde birleştiren EOS 6D, geniş dinamik aralığı sayesinde çok parlak bölgeler ile karanlıkta kalan detayları doğru pozlanmış tek bir görüntüde buluşturuyor.

Özellikler

Çekim Performansı

Shutter Hızı(Maksimum)1/4000
Shutter Hızı(Minimum)30
Sürekli Çekim4.5 kare / saniye

Vizör ve Ekran

Ekran TürüYerleşik
Ekran Boyutu3″
Vizör TipiOptik-Pentaprizma

Video

Video Çözünürlüğü
1920 x 1080: 30 fps, 24 fps, 25 fps
1280 x 720: 60 fps, 50 fps
640 x 480: 30 fps, 25 fps
Video Dosya Formatı
MOV
MPEG-4
AVC/H.264

Özellikler

Özellikler
20.2MP Full-Frame CMOS Sensör
DIGIC 5+ İşlemci
3.0″ 1.04m-Dot Clear View LCD Monitör
Full HD 1080p Video Kaydı 30 fps
11-Point AF Noktası Merkez Cross-Type
Native ISO 25600, Artırılmış ISO 102400
4.5 fps Seri Çekim
Dahili Wi-Fi ve GPS Bağlantısı
iFCL 63-Zone Dual Layer Ölçümlü Sensör
Kamera içinde HDR & Çoklu Pozlama Modu
Gövde Dayanıklılığı
Hava Koşullarına Dayanıklılık

Fiziksel Özellikler

Ağırlık770gr
Boyutlar14.5 x 11.2 x 7.1cm”
Renk SeçenekleriSiyah

Pozlama

Pozlama Telafisi-5 EV ile +5 EV
Pozlama Basamakları1/2 ya da 1/3
Pozlama Ölçümü
Merkez Ağrlıklı
Değerlendirmeli
Kısmi Değerlendirmeli
Spot Ölçüm
AF Nokta Sayısı63
Pozlama Modları
Diyafram Öncelikli
Manuel
Program
Program Shift
Programlandırılmış Otomatik
Enstantane Öncelikli
Pozlama AralığıEV 1-20

Depolama, Bağlantı

Dosya Formatı
JPEG
RAW
MOV
MPEG-4
AVC/H.264
Kayıt ÜnitesiSD SDHC SDXC
Bağlantı Arayüzü
Composite Video Girişi
Composite Video Çıkışı
HDMI
Kulaklık 3.5 mm
Mikrofon 3.5 mm
Remote Control
USB
Batarya TipiCanon LP-E6
Batarya Kapasitesi1800mAh

Zoom ve Odaklama

Odaklama SeçenekleriOtomatik
AE/AF Kontrol
Kırpma Oranı1x

Kutu İçeriği

  • • Canon EOS 6D Gövde
  • • Batarya
  • • Şarj Cihazı
  • • Güç Kablosu
  • • Boyun Askısı
  • • CD-ROM
  • • USB Kablosu
  • • A/V Kablosu
  • • Türkçe Kullanma Kılavuzu
  • • Garanti Belgesi

FİYATLARIMIZA KDV DAHİL DEĞİLDİR !!!

İç Özellikler

Dahili Flash
Dokunmatik Ekran
Kit
Otomatik Zamanlayıcı
PictBridge
Türkçe Menü
Video Kaydı

Aksesuar

Hafıza Kartı
PC Bağlantı Kablosu
Taşıma Çantası
İlan Etiketleri : CANON EOS 6D,CANON 6D,CANON EOS 6D DSLR,CANN DSLR,UCUZ CANON DSLR,UCUZ DSLR,DSLR BODY,CANON EOS 6D BODY,CANON 6D BODY
ilanet.net, tüm kullanıcılar için tam bir alışveriş güvenliği sağlamayı amaç edinmiştir.

Güvenli E-Ticaret (GET) sistemiyle yapılan alışverişlerde hem ürün, hem de ödeme güvence altına alınır. Satıcı üyemizle iletişime geçerek GET sisteminden bağımsız alışveriş yapmak sizi bu sistemin dışında tutar. Alışverişlerinizin güvenliği için sunduğumuz güvenlik servislerinden faydalanın.